Ordu Haber – Ordu Ana haber

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET
  • GENEL
  • 22 Mart 2021
  • ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET için yorumlar kapalı
  • 67 KEZ OKUNDU

’21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ dolayısıyla, Altınordu Belediyesi down sendromlu çocukları unutmadı.

15 özel çocuk belediye ekiplerince ziyaret edilerek Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören adına belediye tarafından hazırlanan özel hediyeler verildi. Minikler kendilerini ziyaret eden ekipleri ve sürpriz hediyeleri görünce çok mutlu oldular.

Down Sendromlu Buğra’nın Kedi Evi Hayalini Belediye Gerçekleştirdi

Buğra Türkyılmaz ise çok istediği kedi evine Altınordu Belediyesi’nin sürpriz hediyesiyle kavuştu evcil hayvanı için bir ev hayal ediyordu. Bu hayali bilen ekipler Buğra için bir de kedi evi aldı. Hediyeler tek tek adreslere teslim edilirken duygu dolu anlar yaşandı.

“HASTALIK DEĞİL, FARKLILIKTIR”

Down sendromlu çocuklar ile ailelerinin gününü kutlayan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her canın özel olduğuna dikkat çekerek, tüm çocukların topluma kazandırılmasının önemine değindi. Tören: “Down Sendromu hastalık değil, genetik bir farklılıktır! Ben bütün down sendromlu yavrularımızın günlerini yürekten kutluyorum. Sempatik, güler yüzlü, sevecen, pozitif enerjileriyle mutluluk aşılayan yavrulardır down sendromlu yavrularımız. Yüksek insani değerleri ve karşılıksız sevgileriyle dünyamıza ayrı bir güzellik katan özel kardeşlerimizin sosyal yaşama katılmalarını destekliyor ve her türlü sorumluluğu alarak çalışıyoruz” dedi.

DOWN CAFE PANDEMİ SONRASI HİZMET VERECEK

Altınordu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve pandemi sonrası açılarak hizmet verecek Down Cafe ile ilgili de konuşan Başkan Tören:

“Down Sendromlu bireylerin öncelikli olacağı, engelli gençlerin istihdam edilerek sosyal ve ekonomik hayatlarını daha kolay sürdürebilmelerini, sosyal bir ortamda iş hayatında aktif yer alarak üretime katılmalarını amaçladığımız Down Kafe’miz hazır. Ancak pandemi nedeniyle aktif hale gelemedi. İnşallah hayatın normale dönmesiyle kafemiz kapılarını misafirlerine açacak” ifadelerini kullandı.

“ÖZEL ÇOCUKLARIMIZIN YAPABİLECEĞİ ÇOK ŞEYLER VAR”

Sevgi emek ve inançla toplumun her kesimine aynı imkanları sunmak adına bir yönetim modeli ile mesai verdiklerini vurgulayan başkan Tören:“Altınordu’da 92 mahallemizle büyük bir aileyiz. Merkezden kırsala bu geniş coğrafyada her vatandaşımız için hizmet ve projeler üretiyor, büyük Altınordu ailemizin her ferdinin yüzündeki gülümseme için çalışıyoruz. Altınordu’da açacağımız kafe şehrin en güzel kafesi olacak ve Down Kafe’de down sendromlu evlatlarımız çalışacak. Bu Büyük ailenin fertleri olarak onların sosyal ve ekonomik hayat içinde yer almalarını, sosyal bir ortamda iş hayatı içerisinde aktif rol almalarını, temel yaşam becerilerini geliştirmelerini, engelli olan ve olmayanların ortak bir mekânda buluşarak iletişim kurmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kafe engellerin sevgiyle hep birlikte aşılabileceğinin mekânı olacak. Ön yargılardan uzak, sevgiyle hizmet edilen, hoşgörüyle ve güler yüzle içeceklerin yudumlandığı, yüzlerin güldüğü bir kafe olacak. Engelli vatandaşlarımızın geleceğe güvenle bakabilmesi, eli öpülesi annelerin hayatlarının kolaylaştırılması için bu tür mekanlara ihtiyacımız var. Özel çocuklarımızın yapabileceği çok şeyler var. Bu yüzden daha fazla gayret içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ