Ordu Haber – Ordu Ana haber

BU TAKSİ HER ENGELİ AŞIYOR

BU TAKSİ HER ENGELİ AŞIYOR
  • GÜNCEL
  • 28 Temmuz 2021
  • BU TAKSİ HER ENGELİ AŞIYOR için yorumlar kapalı
  • 64 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Ordu Taksi”, engelli vatandaşların günlük hayatının kolaylaştırmaya imkân sağlamaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kısa süre önce hizmete açılan Engelsiz Ordu Taksi ile engelli ve yaşlı vatandaşlar hastane, kaymakamlık, postane, adliye, banka vb. kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini kolay ve rahat yerine getirmelerinin yanı sıra diğer acil durumlarda da vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Yaz mevsimi nedeniyle yurt dışından Ordu’ya gelen gurbetçi ailenin engelli kızının yardımına koşan ekipler, Havaalanından aldıkları genç kızı gideceği adrese kadar götürdü. Aldıkları hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren aile, yurt dışında böyle bir imkânı bulmanın zor olduğunu ifade ettiler.

GURBETÇİ AİLENİN YARDIMINA KOŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren ve 7 gün 24 saat görev yapan taksi son olarak Almanya’dan memleketine ziyarete gelen bir ailenin engelli kızı için hareket etti. Samsun Çarşamba Havaalanından alınan aile, rahat ve güvenli bir şekilde gideceği adrese kadar götürüldü.

BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Sunulan hizmetten duydukları memnuniyeti dile getiren aile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederek şunları ifade ettiler:

“Yıllardır her yaz döneminde Ordu’ya gelip gidiyoruz. Uçaktan indikten sonra evladımızın eve ulaşımı zor oluyordu. Ordu Büyükşehir Belediyesinin böyle bir imkanı olduğunu sosyal medyadan öğrenmiştik. Gelmeden önce aradık. Sağolsunlar havaalanına iner inmez bizi karşıladılar. Çok mutlu olduk. Böyle bir hizmeti hayata geçirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BİZE İHTİYAÇ DUYAN TÜM VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Yaşlı ve engelli vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerini yerine getirmelerini sağlayacak bir proje gerçekleştirildiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Vatandaşlarımızı evlerinden alıyor, kurumlardaki işlerini tamamladıktan sonra evlerine geri bırakıyoruz. Bize ulaşan engelli ve yaşlı olan vatandaşlarımızın 7/24 işlerini takip ediyor, onları yalnız bırakmıyoruz” dedi.

HİZMETTEN YARARLANMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Engelsiz Ordu Taksi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 10 52 No’lu numaradan irtibata geçerek talepte bulunabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ