Ordu Haber – Ordu Ana haber

EMİTT 2017 Turizm Fuarına Kadılar Şehri Damgasını Vurdu

EMİTT 2017 Turizm Fuarına Kadılar Şehri Damgasını Vurdu
  • GENEL
  • 31 Ocak 2017
  • EMİTT 2017 Turizm Fuarına Kadılar Şehri Damgasını Vurdu için yorumlar kapalı
  • 463 KEZ OKUNDU

Ünye Belediyesi, bu yıl 21.’si düzenlenen ve Dünya’nın en büyük 5 fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 2017’de en çok ilgi gören stantlardan biri oldu.
Yaklaşık 60 bin ziyaretçinin katılım gösterdiği ve 4 gün süren EMITT 2017 Fuarı’na Eski Ünye Evi figürü ile katılan Ünye Belediyesi standı fuara damga vurmayı başardı.

BAŞKAN ÇAMYAR,”TURİZM PASTASINDAN PAY ALMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar alanında gerçekleştirilen fuar sonrası basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Böyle bir fuarda yer almaktan dolayı son derece mutluyuz. Olumsuz hava koşullarına rağmen Ünye’de ki tüm sivil toplum kuruluşları, başta Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Madeni Eşyacılar Odası, Yunus Emre Derneği ve üyeleri olmak üzere katılan herkese teşekkür ediyorum. Deniz kum güneş her yerde var. Neden Karadeniz’e gelsinler, neden Ünye’ye gelsinler, noktasında başta Ordu Valimiz Sn.İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn, Enver Yılmaz olmak üzere iyi bir çalışma yürütüyoruz. Ordu’yu ziyaret eden turist sayısı 290 binlerden 600 binden fazla sayıya ulaştı. İlk hedef 1 milyon turist ağırlamak. Bu pastadan Ünye olarak bizim de pay alabilmemizle ilgili ilçemizin farklı yönlerini ortaya çıkarmamız gerekiyordu. Bu noktada kuşkusuz bizim en farklı yönümüz tarihimiz. Biz tarihi eserlerimizi restore ederek onlara bir fonksiyon yüklersek ve eski değerlerimizi gün yüzüne çıkartırsak ilçemiz hiç kuşkusuz farklı noktalara gelecektir diye düşündük ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürdük. Gelinen noktada baktığımızda kültür varlıklarımızı ortaya çıkarmak adına Tarihi Kentler Birliği ile ÇEKÜL Vakfı ile ve Üniversitelerimizle ortak çalışmalar yürütüyoruz ve eserleri ortaya çıkarıyoruz. Bu yıl içerisinde yine Ünye Kalesi’nde de kazı çalışmaları başlayacak. Aynı şekilde kazı çalışmalarına Aya Nikola Kilisemizi de katarak. Kenti kimliğini bambaşka bir noktaya taşıyacağız. Bu kimliğin içerisinde “Kadılar Şehri Ünye” de var. Çünkü Ünye zamanında bu yana önemli Kadıların yetiştiği bir kent olmuş. Aynı şekilde Cumhuriyet döneminde de bolca bakan yetiştiren bir ilçeyiz. Onun için bu yönümüzü gün yüzüne çıkaralım istedik. Turizm fuarına da bu konsept ile katıldık ve binlerce kişinin ziyaret ettiği bir stant olduk. Yaşayan Kültürel Miras Müzemizin mini bir versiyonunu orada kurarak ilgi çeken bir alan oluşturmuş olduk. Aynı şekilde Ünye’mizle ilgili çok sayıda yabancı dile çevrilmiş katalog ve broşürlerimizi orada ziyaretçilere dağıtma fırsatı bulduk.

Ünye’yi adım adım tanıtmaya devam edeceklerini söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Turizm önemli bir sektör ve bu pasatadan ilçemizin pay alması için çalışmalara devam edeceğiz. Güzel bir organizasyon oldu, ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ