Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu Milletvekili Gündoğdu, Her türlü Desteği Vermeye Hazırız

Ordu Milletvekili Gündoğdu, Her türlü Desteği Vermeye Hazırız
  • GENEL
  • 31 Ocak 2017
  • Ordu Milletvekili Gündoğdu, Her türlü Desteği Vermeye Hazırız için yorumlar kapalı
  • 412 KEZ OKUNDU

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin GÜNDOĞDU, Ak Parti İl Başkanı Av. Uğur ÇELENK ve Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Sedat CESUR Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal YILMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren İl Müdürü Kemal YILMAZ; “Tarım teşkilatı olarak bir yandan en önemli tarımsal ürünümüz olan fındıkta verim ve kaliteyi arttırmaya böylelikle üretim maliyetlerini düşürmeye yönelik proje ve çalışmalar yürütürken, diğer yandan da ilave gelir getirici ve ürün çeşitliliğini artıracak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bu proje ve çalışmalarımızda tıkandığımız noktalarda sayın vekilimiz ve il başkanımız her zaman önümüzü açarak yanımızda olmuşlardır. Bu vesileyle ilimiz tarımının geliştirilmesine yönelik projelerin uygulanması ve desteklenmesi noktasında yardımlarından dolayı Sayın Milletvekilimiz Metin GÜNDOĞDU ve İl Başkanımız Av. Uğur ÇELENK’e çok teşekkür ederiz” dedi.

Milletvekili Metin GÜNDOĞDU da; “En önemli tarımsal ihracat ürünümüz olan ve dünyada lider konumda bulunduğumuz fındık üretiminde maalesef aynı başarıyı birim alandan elde edilen ürün konusunda gösterememişiz. Dünya fındık üretiminde söz sahibi diğer ülkelerde dekara ortalama 300-400 kg ürün alınırken, ülkemiz genelinde dekara 80-100 kg ortalama ürün alınması son derece üzüntü vericidir. Bu kapsamda birim alandan elde edilen verimin artırılması son derece önemlidir ve bu hususta da İl Müdürlüklerimize çok büyük iş düşmektedir. Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün özellikle son yıllarda fındıkta verim ve kaliteyi artırmaya yönelik proje ve çalışmalarını son derece memnuniyetle takip ediyor, bizler de siyasiler olarak bu alanda her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Bu vesileyle özverili çalışmalarından dolayı İl Müdürümüz Kemal YILMAZ’a ve tüm tarım teşkilatı çalışanlarına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ