Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’da 4 Bin 524 araç kontrol edildi

Ordu’da 4 Bin 524 araç kontrol edildi
  • ASAYİŞ
  • 30 Mart 2021
  • Ordu’da 4 Bin 524 araç kontrol edildi için yorumlar kapalı
  • 62 KEZ OKUNDU

Ordu’da polis sorumluluk bölgesinde; 7 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 10 vatandaşımız yaralanmıştır.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde;17 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan,26 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan,

12 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten,114 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden,495 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan,

22 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan,15 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan,2 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan, işlem yapılmıştır.

Diğer denetimlerle birlikte toplam 4.524 araç kontrol edilmiş, 1.258 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapılmış, 52 araç trafikten men edilmiş, 17 araç sürücüsünün sürücü belgesine el konulmuştur.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam edilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ