Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’da Aşılama Çalışmaları Devam Ediyor

Ordu’da Aşılama Çalışmaları Devam Ediyor
  • SAGLIK
  • 18 Ocak 2021
  • Ordu’da Aşılama Çalışmaları Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 91 KEZ OKUNDU

Covid-19 pandemisine karşı vatandaşların tedbiri elden bırakmaması gerektiğinin de altını çizen Ordu Valisi Sonel, aşılamaların ülkenin her yerinde olduğu gibi Ordu ilinde de başladığını ve devam ettiğini ifade etti.

Vali Sonel, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve doktorların tavsiyeleri üzerine vatandaşları aşı yaptırmaya davet ederek, “Bu vesileyle bu pandemi sürecinde hakikaten büyük bir fedakârlıkla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza, İl Sağlık Müdürümüzün nezdinde kendilerine teşekkürlerimi sunuyoruz. İnşallah devletimiz, milletimiz el birliği ile bu Covid-19 illetini de yeneceğiz” diye konuştu.

“Vaka Sayılarında Düşüş Var. Ancak, Rehavete Kapılmayacağız”

Vali Tuncay Sonel,  Ordu’da vaka sayılarında % 65 civarında bir düşüş yaşandığını belirten Vali Sonel, vatandaşların rehavete kapılmaması konusunda uyarlarını yineledi.

“Vatandaşlarımız Misafirliğe Gidip Gelmesin”

Kendisinin başkanlık ettiği ve her Pazartesi günü çevrimiçi olarak gerçekleştirilen Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantılarında görüşülen konulara ilişkin açıklamalarda da bulunan Vali Tuncay Sonel şunları söyledi: “19 ilçe kaymakamımıza talimatımızı verdik. Arkadaşlarımızla görüş alışverişinde bulunduk. Her Pazartesi öğle vakti doktorlarımızla, kaymakam arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz ve şunu söylüyoruz; lütfen vatandaşlarımız havaların soğuduğu şu kış günlerinde misafir gelip gitmeleri olmasın, dikkat etsinler. Maskemizi düzgün takacağız, mesafe kurallarına uyacağız ve temizliğe dikkat edeceğiz. Bunlara uyduğumuz takdirde, bunun üstesinden geleceğiz. Şuan Allah’a şükür iyi gidiyoruz ama rehavete kapılmamamız lazım. Dikkat edeceğiz.”

“Hastane Yükümüz Azalmış Durumda”

Vali Sonel açıklamasının devamında Ordu’da yoğun bakım yatak seviyesi ve ekipmanlara yönelik bilgiler de vererek “Pandemi başlangıcında Ordu’muzda servis yatak sayısı 263 iken, şuan 483 servis yatak sayımız var. Servis yatak sayımızda % 85 artış sağlandı. Yine yoğun bakım yatak sayımız 39 iken, şuan 233 oldu. Yoğun bakım yatak sayısındaki artış oranı da % 497 oldu. Mekanik vantilatör sayısı pandemi başlangıcında 30 iken, şuan 162’ye ulaştı. Mekanik ventilatör sayısında da % 440 artış sağlandı. Ayrıca, yüksek akımlı nazal oksijen cihaz sayımız 3 iken, şimdi 49 oldu. Bunda da % 1533 artış sağlandı. Bunlar, tabiki Ordu’muzun değerleriyle, doktorlar arkadaşlarımızın, sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle yapılan işler. Arkadaşlarımızla beraber hem devletimizin imkânları, hem hayırsever iş insanlarımızın imkânları, Büyükşehir belediyemiz, ilçe belediyelerimizin, kaymakam arkadaşlarımızın, sağlık teşkilatımızın, emniyetimizin, jandarmamızın, kısacası Ordu ailesi olarak bu konuda hakikaten hassasiyet gösteriyoruz. Şuan itibariyle de bizim hastane yükümüz azalmış durumda. Bu da memnuniyet verici ama altını çize çize söylüyorum. Rehavete kapılmayacağız, lütfen şu taziyelere gitmeyelim, taziyelere biz Fatiha okuyalım rabbim kabul eder. Kış akşamları da şu geliş gidişleri önüne geçelim” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ