Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’da Okul Kütüphaneleri Zenginleşiyor

Ordu’da Okul Kütüphaneleri Zenginleşiyor
  • EĞİTİM
  • 30 Mart 2021
  • Ordu’da Okul Kütüphaneleri Zenginleşiyor için yorumlar kapalı
  • 56 KEZ OKUNDU

Ordu’da Mesleki ve teknik eğitimde okullar arası başarı farklarını azaltmak ve kaliteyi artırmak için Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Ekim 2020’de başlatılan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında 12 okulda çalışmalar yürütülüyor.

Belirlenen okulların altyapısının güçlendirilmesinden eğitim ortamlarının zenginleştirilmesine kadar çok sayıda alanda destek sağlanan projede, İlimizdeki 12 mesleki ve teknik anadolu lisesinin kütüphanesinde toplamda 355.000 TL’lik ödenekle kütüphane kurulum ve iyileştirme çalışmaları gerçekleştirildi.

2023 Eğitim Vizyonu’nun odak noktalarından biri olan meslek liselerimizde, öğrencilerin kişisel gelişimlerini destekleyerek onlara sosyal ve kültürel alanlar sağlayacak olan kütüphaneler, böylece modern bir görünüme kavuşturuldu. “Eğitim-ekonomi-istihdam” bakış açısıyla sürdürülen çalışmalar çerçevesinde yeniden yapılandırılan, yenilenen ve geliştirilen bu kütüphaneler ile projenin her bir bileşenine yönelik çok kapsamlı adımlar hayata geçirilmiş oldu.

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi”; okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı çalışmalar, Bakanlığımızın destekleriyle takvimine göre planlanmaya devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ