Ordu Haber – Ordu Ana haber

Altınordu Belediyesinden Öğrencilere Tablet Desteği

Altınordu Belediyesinden Öğrencilere Tablet Desteği
  • EĞİTİM
  • 25 Şubat 2021
  • Altınordu Belediyesinden Öğrencilere Tablet Desteği için yorumlar kapalı
  • 64 KEZ OKUNDU

Toplumun her kesimine dokunan sosyal çalışmalarıyla bilinen Altınordu Belediyesi eğitime ve öğrencilere de büyük bir destek sundu.

Pandemi sürecinde uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için harekete geçen belediye, kendi imkânlarıyla 1000 adet tablet aldı.

Tabletler, Altınordu Belediyesi, Ordu Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü dahilinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Yine Altınordu Belediyesi tarafından, soğuk kış günlerinde hiçbir çocuğun üşümemesi amacıyla biner adet mont ve bot öğrencilere hediye edilecek.

Bu kapsamda, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen iş birliği protokol törenine Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in yanı sıra Vali Tuncay Sonel, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Törende programın ev sahibi olarak konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören önemli mesajlar verdi.

Konuşmasına: “Bizim kültürümüzü şekillendiren en önemli hususlardan biri şüphesiz, dayanışmadır” sözleriyle başlayan Tören, Türk Toplumu’nun en büyük özelliğinin bu dayanışma ruhu olduğunu belirtti. Özellikle salgın döneminde doğal afetler gibi zor zamanlarda devlet-millet bütünleşmesinin sağlandığını hatırlattı. İhtiyaç sahibi öğrenciler adına yapılan bu çalışmaların da önemli bir gönül seferberliği olduğunu söyledi.

BAŞKAN TÖREN: “1000 ADET TABLETLE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE DESTEK VERİYORUZ”

İnsanı merkez alan bir anlayışla çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tören: “Bizim bir hedefimiz var. Biz ilk günden itibaren teknolojisiyle, turizmiyle, tarımıyla, sanayisiyle, eğitimiyle ve her alanda üreteceği katma değeriyle Güçlü Türkiye idealine vizyon kenti Altınordu perspektifiyle katkıda bulunmak, yeni nesil belediyecilik modeliyle de şehircilikte öncü olmak istiyoruz. Bunun ilk şartı, katılımcılık ilkesini istisnasız hayata geçirmek, şehrin ortak aklını yönetimin merkezine koymaktır. Bütün bunları yapmak için de eğitime daha fazla eğilmek zorundayız. Şehrimizde yaşayan ve geleceğimizi emanet ettiğimiz nesillerin eğitim imkanlarından istisnasız faydalanabilmesi için, resmi ve özel kurum ve kuruluşların fırsat eşitliği noktasında hareket etmesi, özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarına daha fazla el uzatmaları gerekiyor. Altınordu Belediyesi olarak biz tam da bu noktada duruyoruz.  Eğitimde fırsat eşitliği adına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlamış bulunan kampanya kapsamında 1000 Adet tablet ile çocuklarımızın geleceğine destek veriyoruz” dedi.

“ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemiyle birlikte yeni bir dijital çağa işaret eden Başkan Tören: Pandemiyle birlikte değişen ve dijitalleşen bir dünyanın ortasında olduğumuzu toplumun her kesimi artık fark etti.

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, bu kesin. Fakat biz yine biliyoruz ki, toplumlar kökleri üzerine yükselirler. Bugünü iyi değerlendirirsek, bugünden geleceğin dünyasına ilişkin stratejiler geliştirirsek bu mümkün.” ifadelerini kullandı.

 “HEDEFİMİZ BİLİM VE BİLGELİK KENTİ ALTINORDU”

Her adımlarını geleceği düşünerek ve planlayarak attıklarını belirten Başkan Tören gençlerin eğitimleri kadar meslek seçimlerine de destek olduklarını söyledi. Tören: Bilim kenti, teknoloji üssü Altınordu perspektifiyle geleceğin mesleklerine ilişkin yatırımlar yaparak stratejiler geliştiriyoruz. Biz geleceğin güçlü Türkiye’sine katma değer üreten, gençliğiyle, tecrübesini bütünleştiren, bilim şehri, bilgelik şehri için daima daha ileri yürüyoruz. Türk milletinin hafızası olarak gördüğümüz kütüphanelerimizin sayılarını hızla artırırken her birine tarihimizin izini taşıyan önemli kişilerin ismini veriyor, geçmişin hafızasını geleceğe aktarıyoruz. Bugün atacağımız bilinçli adımlarla geleceği inşa ettiğimizi biliyoruz.” Dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ÜŞÜMESİN DİYE 1000 ADET BOT VE 1000 ADET MONT DAĞITIMI YAPIYORUZ”

Altınordu Belediyesi’nin özellikle zor zamanlarda toplumsal dayanışmayı daima diri tuttuğunun altını çizen Başkan Tören: “Hiç kimsenin açta, açıkta kalmaması adına sürdürülebilir politikalar geliştirmek bizim önceliklerimizden biridir. Bir yetimin, bir dar gelirli ailemizin çocuğunun yüzünü güldüremiyorsak, kendimizi, belediyeciliğimizi sorgulamamız gerekir. Tam da buradan hareketle, belediye olarak ilk etapta 1000 çocuğumuzu giydirme kararı aldık. Bu doğrultuda 1000 adet bot ve 1000 adet montu ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştıracağız. Çocuklarımız, bize emanettir. Bütün Altınordu’nun sorumluluğu bizim omuzlarımızda. Biz Altınordular adına çocuklarımıza böyle bir katkıda bulunuyoruz. Biz bütün çocukların yüzü gülsün diye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ordu Valisi Tuncay Sonel’e de ayrıca teşekkür eden Başkan Tören: “Sayın valimizin insanımızın yüreğine dokunan faaliyetleriyle kadim kültürümüz ve töremizin mayası olan merhameti ve şefkati bizlere hatırlattıkları için kendilerine bütün hemşerilerim adına teşekkür ederim “ifadelerini kullandı.

“Ordu’da Güzel Bir Birliktelik ve Beraberlik Var”

 Törende konuşan Ordu Valisi Tuncay Sonel de Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Tuncay Sonel, “Ordu’da güzel bir birliktelik ve beraberlik var. Kısa süre içerisinde birbirinden güzel 19 ilçemizdeki 2 Bin 112 yetim ve öksüz evladımıza, Kaymakam arkadaşlarımız, Belediye Başkanlarımız, Büyükşehir Belediyemiz, kamu görevlisi arkadaşlarımız, Milli Eğitim camiamız ve diğer gruplarımız ile hep birlikte ulaşmaya çalışmak, onların gönüllerini almak, onlarında yüzündeki tebessümü görmek çok çok önemli. Devlet-vatandaş iş birliği ile 41 okula ulaşıyoruz. Cuma günü imzalayacağımız yeni bir protokolle devlet vatandaş iş birliği ile yapılacak olan okul sayımız 39 oluyor” dedi.

Uzaktan eğitime erişim imkânı olmayan öğrencilerin imkanlarının karşılanması amacıyla yapılan projeden dolayı çocuklar adına çok mutlu olduğunu belirten Vali Sonel, “Çocuklarımızın gözlerindeki tebessüm, onların duası, ailenin duası çok çok önemli, Allah razı olsun, Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin. Rabbim birliğimize ve beraberliğimize vatanımıza bayrağımıza ezanımızı göz diken hainlere fırsat vermesin” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından uzaktan eğitime erişim imkânı olmayan öğrencilerin imkanlarının karşılanması iş birliği protokolünün imza töreni Vali Tuncay Sonel, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından imzalandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ