Ordu Haber – Ordu Ana haber

ALTINORDU’DA 52 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR

ALTINORDU’DA 52 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR
  • GÜNDEM
  • 02 Ocak 2021
  • ALTINORDU’DA 52 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞUYOR için yorumlar kapalı
  • 104 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi “52 bin Fidan” projesi kapsamında binlerce fidan geleceğe nefes olması ümidiyle toprakla buluşturuldu.

Ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan büyük öneme sahip olan yeşil alanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için şehrimizi daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla ilçe genelinde Belediye Başkanı Aşkın Tören’in katılımıyla “52 bin Fidan” projesi kapsamında fidan dikim etkinliği düzenlendi.

BAŞKAN TÖREN; “ALTINORDU TURUNÇ VE NARENCİYE KOKACAK”

Mazideki Ordu’nun portakal, mandalina ve limon bahçeleri ve etrafa yaydığı mis gibi aromatik koku ile anıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Aşkın Tören; “Altyapısı tamamlanan bölgelerin üst yapısını da yapmaya başladık. Mazide portakal, mandalina ve limon bahçeleri ile anılan ilimizi tekrar mazisiyle özgün kimliği ve geleneklerimizle aynı zamanda modern kimliği ile geleceğe hazırlama sorumluluğumuz var.

Bu kapsamda son olarak Tarımsal Hizmetler ile Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz alanda çalışmalarını sürdürüyor. Portakal, mandalina ve limon gibi toprakla buluşturduğumuz fidanlar görüntüsüyle ve etrafa yayacağı mis gibi aromatik kokusuyla Altınordu ilçemizin çehresini değiştirecek” açıklamasında bulundu.

“İNSANA HİZMET VE HÜRMET ÇEVREYE VE DOĞAYA SAYGI”

Mahalle sakinleri ve çocuklarla birlikte fidanları toprakla buluşturan Başkan Tören, dikilen fidanlara mahalle sakinlerinin de sahip çıkmalarını istedi. Başkan Tören, “10 yıl sonra yine portakal limon ve aynı aileden gelen fidanlarla birlikte şehrimize güzellik katmasına ve baharla birlikte o güzel kokunun şehri kardeşlik kadar birlik beraberlik kadar kokusuyla da bizi birleştirmesini arzu ediyorum.

Yetişkin birer ağaç haline gelecek olan portakal, mandalina ve limonlara mahalle sakinlerimizin de sahip çıkmalarını bekliyoruz. Altınordu’muzu insana hizmet ve hürmet, çevreye ve doğaya saygılı bir belediyecilik anlayışı ile her alanda geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ