Ordu Haber – Ordu Ana haber

Altınordu’da Minik Ellerden Büyük İşler

Altınordu’da Minik Ellerden Büyük İşler
  • EĞİTİM
  • 08 Haziran 2021
  • Altınordu’da Minik Ellerden Büyük İşler için yorumlar kapalı
  • 106 KEZ OKUNDU

Ordu Altunordu ilçesi Eğitimciler Anaokulu Müdürlüğünde yürütülen  Avrupa ve ulusal alanda yürütülen e twining projelerinde okul öğretmenlerinden Birnur Sezer Çolak yürüttüğü “Mikrofilizler Yetişiyor” projesiyle mikrofiliz yetiştirmenin yanında yaparak yaşayarak öğrenme ile eğitimi eğlenceli hale getirerek çocukların etkinliklere aktif katılımını sağlanmaya çalışılmıştır. Pandemi sürecinde okulda ve evlerinde yetiştirdikleri mikrofilizlerin büyüme aşamalarını gören çocuklar sorumluluk bilinciyle sabırla bekleyerek mikrofilizleri yetiştirdiler.

Eğitimciler Anaokulu öğretmeni Aslı Aydıner in e Twinning projesi ise 7 Bölge 22 İl Çalıştayında oluşturulan ” Doğamız Canlanıyor ” projesiyle öğrencilere doğayı sevdirmek, doğadaki değişimlere karşı farkındalık kazandırmak, çevre duyarlılığı sağlamak, yaparak yaşayarak çeşitli deneyimler kazanmak, doğanın geri dönüşümün, hayvan sevgisinin ve merhanet duygusunun içselleştirilmesi hedeflenerek çalışmalar yapılmıştır.    Okul öğretmeni Esma Güler”in yürüttüğü ” Dönüşüm Muhteşem Olacak ” e twining porejesi ile geri dönüşüm ile geleceğe yatırım yaparak, geri dönüşüm ürünlerinin kullanımını arttırmak, çevre bilinci kazanmış, doğayı seven ve sayan çocuklar yetiştirerek

artık malzemelerin çöp olmadığını, tekrar kullanılabilir olduğunu bilen, geri dönüşüm yaparak geleceğe yatırım yapılacağını kavrayan, çevre bilinci kazandırarak, içinde yaşadığımız doğaya sevgi ve saygı duyan, eşyalarını dikkatli kullanma becerilerini geliştirmeyi arttıran bireyler olmalarını sağlanmaya çalışılmıştır.

Artık malzemeleri dönüştürüp yaptıklarımızı web 2 araçlarıyla destekleyip geri dönüşümü öğrencilerle gerçekleştirilmiştir.

Okul öncesi öğretmeni Necla Yüksel Kılıç”ın yürüttüğü e twining projesi ise 8 ortak 2 mentörün bir araya gelmesiyle ” Sihirli Sayılar ” adlı projedir. Oyun yoluyla matematik öğretimi hedef alınmıştır. Projede yaş aralığı 4-6 olmakla beraber oyun ve matematiğin olağanüstü eğlencesini yansıtabilmek için  projenin adı olarak sihirli sayılar olarak belirlenmiştir. Gelişen dünyada miniklerin dünyasını matematik ile daha eğlenceli hale getirilmeye çalışılmıştır.   Eğitimciler Anaokulu müdürü Hakan Kuzeyhan

Okulda yürütülen  ve tamamlanan e twining projelerinde görevli  öğretmenlerine çalışmalarından dolayı teşekkür ederek belgelerini takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ