Ordu Haber – Ordu Ana haber

BAŞKAN TÖREN VATANDAŞLARI TEK TEK DİNLEDİ

BAŞKAN TÖREN VATANDAŞLARI TEK TEK DİNLEDİ
  • GÜNDEM
  • 27 Ocak 2021
  • BAŞKAN TÖREN VATANDAŞLARI TEK TEK DİNLEDİ için yorumlar kapalı
  • 105 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her ay düzenlenen halk günü toplantılarıyla halkın derdine derman oluyor. Altınordu Belediyesi Halk Günü buluşmalarıyla vatandaşları ağırlamaya devam ediyor. Belediye Meclis Salonu’nda pandemi tedbirleri kapsamında düzenlenen halk gününde Başkan Aşkın Tören, vatandaşların talep ve görüşlerini dinledi.

Vatandaşların sorunlarını bizzat dinleyen Başkan Tören, çözüm odaklı ve merkeze insanı alan hizmet vizyonunun önemli bir halkasının vatandaşla yüz yüze görüşmek ve sorunlara hızlı çözüm üretmek olduğunu söyledi.

BAŞKAN TÖREN: “BÜYÜK ORDU AİLESİ’NİN HER BİR DERDİNİ DERDİM KABUL EDİYORUM”

Katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışıyla, ortak aklı harekete geçirdiklerini, bu bağlamda halk günü toplantılarını da önemsediklerini kaydeden Başkan Tören, “Büyük Ordu Ailesi’nin her bir derdini derdim kabul ediyorum. Bizimle görüşmek isteyen büyüklerimizle, hemşerilerimizle, arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle bir araya gelmek ifa ettiğimiz görevin de gereğidir. Bugüne kadar 50 bine yakın misafirimizle, ziyaretçimizle bir araya gelme imkânı buldum.

Halkımızın teveccühü ve takdiri ile bu görevi ifa etmekteyiz ve belirli aralıklarla hayatı ertelememek adına var olan taleplerinizi, sorunlarınızı, şikâyetlerinizi dinlemek ve imkânlar ölçüsünde bu sorunları çözmek için çalışıyoruz. Biz göreve başlarken ilçemizi halkımızla birlikte yöneteceğimizi, kimseyi ötekileştirmeyeceğimizi, halkla birlikte bir yönetim vizyonu ortaya koyacağımızı belirtmiştik.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN ‘KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayışla Altınordu’da kimseyi yalnız bırakmadıklarını vurgulayan Başkan Tören: “hem insanımıza hem şehrimize hem geleceğimize yönelik sorumlulukları bir arada taşıyoruz. Bu şehri hep birlikte hem daha yaşanabilir hem daha modern hale getiriyor artık göç veren bir şehir olmaktan kurtarıyoruz. Altınordu’muzun ürettiği ile kendine yeten fazlasıyla da ülkesine katma değer sağlayan bir şehir olması için başlayan, devam eden yatırımlarımızı tamamlamak, belki yeni ihtiyaçlar dolayısı ile vizyon hedefler koyarak bilhassa genç nüfusun bu şehirde kalması üretime dahil olması ailesi ve sevenleri ile bir arada olması onlardan kopmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Bilhassa dezavantajlı, genç, engelli vatandaşlarımız yaşlılarımız ve kadınlarımız ile ilgili; ailesine destek olmaya çalışanlara yönelik yatırımlarımız da her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Allah nasip ederse dönemimiz bitmeden bu söylediklerimizin birçoğunu hayatlarınıza, yakınlarınıza, yaşamınıza dokunduğunu hissedeceksiniz.

Özellikle bu kış şartlarında ihtiyacı olan ailelerimize sosyal yardımlar konusunda bir gün bile duraksamadık. Bize ulaşan, sesini duyuran hiçbir vatandaşımızı imkânlar ölçüsünde yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Kimsesizlerimizin evini temizliyoruz. Gerektiğinde gıda, gerektiğinde bu kış günlerinde yakacak yardımı ile yanlarındayız. Karantinadaki hemşerilerimizi hiç yalnız bırakmadık. Sağlık sorunu olanlara hiç arkamızı dönmedik. İmkanlar kaynaklar ve zaman ölçüsünde çocuklarımıza, yetimlerimize, öksüzlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki haftalarda yaptıklarımızın yapacaklarımız karşısında ne kadar küçük olduğunu hep birlikte göreceğiz. Ordu ailesinin her bir derdini kendime derdim kabul ettiğimi bilmenizi istiyorum’ dedi.

“İSTİHDAMI ARTTIRMAK İSTİYORUZ”

Hedeflerinin; Altınordu’da istihdamı artırmak olduğunu söyleyen Başkan Tören, “İstihdam oluşturmak adına belediye eliyle birçok sosyal müesseseyi ilçeye kazandıracaklarını ifade etti. Başkan Tören yatırımcılar ile işletmeleri buluşturmak adına da ciddi bir mesai verdiklerini hatırlattı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve milletvekilleriyle de ortak çalışmalar yürütüldüğünü hatırlatarak emek veren herkese teşekkür etti.

BAŞKAN TÖREN VATANDAŞLARI TEK TEK DİNLEDİ

Toplantıda başkan tören, yakından ilgilendiği tüm vatandaşların taleplerini not alarak, yardımcı olabileceği konularla ilgili sorumlu daire müdürlerine talimatta bulundu. Halk günü buluşmasına katılan vatandaşlara hijyen paketi hediyesi de verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ