Ordu Haber – Ordu Ana haber

BİR KADIN UYANIYOR ORDU’DA

BİR KADIN UYANIYOR ORDU’DA
  • KÜLTÜR SANAT
  • 29 Haziran 2021
  • BİR KADIN UYANIYOR ORDU’DA için yorumlar kapalı
  • 96 KEZ OKUNDU

Kuzey Yıldızı Dizisini Hanife’si Ferda Kaynar Tiyatro Oyunu İle Ordu’ya Geliyor.

Düşevi Oyuncuları     

Bu sene 23. Yılını kutlayarak, Karadeniz Bölgesindeki en uzun soluklu özel tiyatro olmanın kıvancını yaşayan Düşevi Oyuncuları pandemideki normalleşme ile birlikte sezona hızlı bir başlangıç yaptı.

Oyunun Kadrosu        

BİR KADIN UYANIYOR adlı Sevilay SARAL’ın yazdığı, Aysel YILDIRIM’ın yönettiği , Ferda KAYNAR oynadığı oyun, gerçek yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazıldı. Bir kadının evliliği sürecinde, kocası ile yaşadıkları değişimi ve başından geçen tatsız olayları anlatıyor. Toplumumuzda Kadın Olmak ve Bedel Ödemek olguları üzerinden bizim için sıradanlaşan, ama insanların ömür diye yaşadıkları acıları çok akıcı, kimi zaman traji-komik bir dille anlatmış yazar Sevilay SARAL. Yönetmen Aysel YILDIRIM ise bu oyunda daha önce oyuncu olarak bulunduğu için değişik bir reji mantığı geliştirmiş. Aysel YILDIRIM çok başarılı bir tiyatro insanı ,2018 yılında “ZABEL” adlı oyunla “Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinin de Tiyatro dalında “En Başarılı Kadın Oyuncu”, Direklerarası Tiyatro Ödülleri’nde de İstanbul’da En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı. Ferda KAYNAR ise 20 yıllık bir oyuncu. Kimya Bölümü Mezunu, Üniversite Tiyatrosundan sonra 1998 yılında Düşevi Oyuncuları ile profesyonel oldu. Sahnedeki olağanüstü enerjisi zaman içerisinde çeşitli ödüller almasını ve dizi filmlerde oynamasını sağladı. 26 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen bir törenle Tiyatro Gazetesi “Başarı ve Emek” ödülü alan Ferda KAYNAR “Bu oyunda oynamak beni çok heyecanlandırıyor. Düş kurmayı unutmayan, ama erkek masallarına da kanmayan kadınların olduğu bir dünya istiyorum ve bunun için bir oyuncu olarak elimden geleni yapacağım ” dedi.

Ferda Kaynar Show TV’de yayınlanan “KUZEY YILDIZI” adlı dizide Yıldızın Annesi Hanife rolünde iki sezon oynadı. Ordu’da çekimi yapılan dizi ile birlikte kentte bir çok seveni ve izleyici kitlesi oluştu.

Oyun, hikayesini anlatan bir kadın , yazar ve oyuncunun bir araya gelip; saatler süren söyleşilerinde ortaya çıktı.

Oyun ORDU DT Sahnesinde 8 ve 9 Temmuz 2021 20.00’da iki gün gösterim yapacak.

Biletler 15 TL olup internetten https://biletinial.com/tiyatro/bir-kadin-uyaniyor-dt alınabilinir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ