Ordu Haber – Ordu Ana haber

Güzel bir gelecek için, Doğanın sesine kulak ver

Güzel bir gelecek için, Doğanın sesine kulak ver
  • EĞİTİM
  • 25 Şubat 2021
  • Güzel bir gelecek için, Doğanın sesine kulak ver için yorumlar kapalı
  • 82 KEZ OKUNDU

Ordu Kabataş ilçesindeki okullarda farkındalık projeleri hızla devam ediyor. Okul öncesi farkındalık projelerine imza atan okullarımız, yapmış oldukları çalışmalarla adından söz ettirmeyi sürdürüyor. “Çocuklarla el ele Dünya Güvende” isimli proje ile de, çevre bilincinin aşılanması hedefleniyor.

Ordu ili Kabataş ilçesi Şehit Salih Keskin İlkokulu’nun “Çocuklarla El Ele Dünya Güvende” Etwinning Projesi İle Çocuklar Güzel Bir Gelecek İçin Doğanın Sesine Kulak Veriyor isimli proje ile, çevre bilincinin aşılanması sağlanacak.

Ordu/Kabataş Şehit Salih Keskin İlkokulu’nda görev yapan okulöncesi öğretmeni Pınar Burcu Altun  tarafından, 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde, anasınıfı öğrencileriyle birlikte 10 Türkiye ortaklı öğretmenle Çocuklarla El Ele Dünya Güvende isimli eTwinning  projesi yürütülmeye başlanmıştır.

Projenin hedefi çocuklarda yaşayan bir çevre bilinci ve farkındalığı oluşturmaktır. Çocukların yaparak-yaşayarak öğrenme ilkesinden hareket ederek, hedeflerine ulaşmayı amaçlıyorlar. Bu hedeften yola çıkarak; alt hedefleri olan farkındalık kazanan çocukların doğayı koruma konusunda aktif rol almaları ve bunu bir yaşam tarzı haline getirmeleridir. Atık miktarını en aza indirebilmek, geri dönüşebilir malzemeleri tekrar kazanarak enerji tasarrufu sağlamak, atıkların sağlıklı yaşam koşullarımıza verdiği olumsuz etkileri bertaraf etmek ve çevresel iyileşmeyi hızlandırmaktır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ