Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’da Bin 566 Araç Sürücüsüne Ceza Uygulandı

Ordu’da Bin 566 Araç Sürücüsüne Ceza Uygulandı
  • ASAYİŞ
  • 21 Nisan 2021
  • Ordu’da Bin 566 Araç Sürücüsüne Ceza Uygulandı için yorumlar kapalı
  • 140 KEZ OKUNDU

Ordu’da yapılan trafik denetiminde en çok hızlı araç kullananlara ceza yazılıyor.

Ordu’da polis sorumluluk bölgesinde; 13 yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda 18 vatandaşımız yaralanmıştır.

Trafik kazalarını azaltmaya yönelik denetimlerde;6 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan,36 sürücüye modifiyeli araç (kesik yay, abart egzoz) kullanmaktan,31 araç sürücüsüne drift ve hatalı şerit değiştirmekten,

136 araç sürücüsüne kırmızı ışık ihlalinden,674 araç sürücüsüne hız sınırlarını aşmaktan,48 araç sürücüsüne seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan,18 araç sürücüsüne emniyet kemeri kullanmamaktan,1 araç sürücüsüne kask kullanmamaktan, işlem yapılmıştır.

Diğer denetimlerle birlikte toplam 9.576 araç kontrol edilmiş, 1.566 araç sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu’nun muhtelif maddelerinden işlem yapılmış, 79 araç trafikten men edilmiş, 6 araç sürücüsünün sürücü belgesine el konulmuştur.

Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile trafik kazalarını azaltmaya yönelik kontrol ve denetimlerimiz kararlılıkla, yoğun, etkili ve süreklilik arz edecek şekilde devam ettirilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ