Ordu Haber – Ordu Ana haber

ORDU’YU YÖNETENLER YENİ YILA ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE GİRDİLER

ORDU’YU YÖNETENLER YENİ YILA ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE GİRDİLER
  • GÜNDEM
  • 01 Ocak 2021
  • ORDU’YU YÖNETENLER YENİ YILA ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE GİRDİLER için yorumlar kapalı
  • 84 KEZ OKUNDU

Ordu’yu Yönetenler, yılbaşına gece nöbet tutan güvenlik güçlerini, itfaiye personellerini ve sağlık çalışanlarını ziyaret ederek girdi.

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Balcı ile birlikte 2020 yılının son saatlerinde, vatandaşın huzur ve güveni için mesai mefhumu gözetmeden çalışan polis ve jandarma ekiplerini, itfaiye teşkilatı mensuplarını, 112 Çağrı Merkezi ve Covid-19 İletişim Merkezi çalışanlarını, hastanelerde görev yapan sağlık personellerini ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.

Güvenlik Görevlilerini Ziyaret Etti

İlk ziyaretini, Kirazlimanı Mahallesinde bulunan güvenlik kontrol noktasına yapan Vali Tuncay Sonel, polis memurlarının yeni yılını kutlayarak tatlı ikram etti ve görevli polis memurlarına başarı dileğinde bulundu.

Ziyaret dolayısıyla memnun olduklarını söyleyen polis  memurları Vali Sonel’e teşekkürlerini sundular.

Daha sonra sırayla Yeni Mahalle Polis Merkezini, Eskipazar Mahallesindeki Uygulama Noktasını, Turnasuyu Mahallesindeki Uygulama Noktasını ve Cumhuriyet Mahallesindeki İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, buralarda görev yapan güvenlik görevlilerinin yeni yılını kutlayarak, başarılar dileğinde bulundu.

Vatandaşların huzur içinde bir yılbaşı gecesi geçirmeleri için görevleri başında olan güvenlik güçleri, ziyaret dolayısıyla çok memnun kaldıklarını dile getirerek, Vali Sonel’e teşekkürlerini sundular.

Altınordu İtfaiye Grup Amirliğini Ziyaret Etti

Yılbaşı ziyaretleri kapsamında Altınordu İtfaiye Grup Amirliğini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada görevli personelle bir süre sohbet ederek, işlerinde başarılar diledi.

İtfaiye Daire Başkanı  Yusuf Cınkıl, Ordu’daki itfaiye teşkilatı ve çalışmalar hakkında Vali Tuncay Sonel’e bilgi verdi.

Altınordu İtfaiye Grup Amirliği ziyaretinde basın mensuplarına bir değerlendirmede bulunan Vali Sonel, yeni yılın ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

2021 yılında Covid-19 pandemisinin son bulması temennisinde bulunan Vali Tuncay Sonel, “Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Çok değerli bakanımız, emniyet müdürümüz, komutanımız, mesai arkadaşlarımızla birlikte emniyetimizi, jandarmamızı, itfaiyemizi ve güvenlik birimlerimizi, hastanemizi, 112 Acil Çağrı Merkezimizi, bu saatlerde görevi başında olan bu kahramanlarımızı görevi başında ziyaret ediyoruz. Allah tüm güvenlik birimlerimizin, itfaiyemizin yar ve yardımcısı olsun. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Rabbim birliğimize, bütünlüğümüze, beraberliğimize, bayrağımıza, vatanımıza göz diken hainlere fırsat vermesin” diye konuştu.

Konuşmasının devamında Ordulu vatandaşlara da seslenen Vali Sonel, Covid-19 pandemisine karşı tedbiri elden bırakmamalarını ve rehavete kapılmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Alınan tedbirler sayesinde vaka sayılarında azalma olduğuna dikkat çeken Vali Sonel sözlerini şöyle tamamladı: “Biliyorsunuz bir kaç hafta önce Covid-19’da yükseliş olmuştu. Fedakar sağlık çalışanlarımızın gayretleriyle, ilgili birimlerimizin tüm 19 ilçemizdeki arkadaşlarımızın girişimleriyle, alınan tedbirlerle biraz daha düşürdük bu sayıları. Ama biz asla rehavete kapılmayacağız inşallah. İnşallah bu Covid-19 illetinden de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Bilim Kuruluyla, Sağlık Bakanlığıyla, İçişleri Bakanlığımızla alınan kararlara, tedbirlere tam uyarak kurtulacağız. Şu son günlerde alınan kararlara Ordulu vatandaşlarımızın uyması da memnuniyet verici. Zaten düşüşler de onu gösteriyor. Hepimize büyük görevler düşüyor. Tekrar hepinizin yeni yılını kutluyorum.”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de yeni yılın hayırlar getirmesini dileyerek şunları söyledi: “Sayın Valimizle birlikte, komutanımızla, emniyet müdürümüzle birlikte jandarmamızı, emniyetimizi, itfaiyemizi ziyaret ediyoruz. Çok sıcak, güzel bir ortamda hem onları ziyaret ediyoruz, hem kucaklaşıyoruz. Sizlerin de yeni yılını kutluyoruz. İnşallah güzel bir yılı hep birlikte geçiririz. Covid-19’suz güzel bir hayat inşallah ümit ediyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. Başta Sayın Valimiz olmak üzere çok güzel bir ortamda bu birlikteliği göstermiş oluyoruz.”

112 Acil Çağrı Merkezini ve Hastaneleri Ziyaret Etti

Ziyaretler kapsamında daha sonra Karapınar Mahallesinde bulunan 112 Acil Çağrı Merkezine geçen Vali Tuncay Sonel, burada görev yapan personellerin de yeni yılını kutladı ve başarı dileğinde bulundu.

Ordu Devlet Hastanesini ziyaret eden Vali Sonel, hastanenin acil servisinde görev yapan doktor, hemşire, hastabakıcı ve görevli memurların yeni yılını kutladı. Vali Sonel, acil serviste tedavi gören hastaları da ziyaret etti, hastalara ve hasta yakınlarına geçmiş oldun dileğinde bulunarak onların da yeni yılını kutladı.

Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Atila Gürgen’den hastanede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Tuncay Sonel, özverili çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Sağlık çalışanlarının Covid-19 pandemisi nedeniyle yoğun bir mesai harcadığını dile getiren Vali Sonel, “Özellikle bu Covid-19 ile mücadele kapsamında hakikaten Ordu Sağlık Müdürlüğümüz nezdinde doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız Allah razı olsun fedakarca çalışıyorlar” diye konuştu.

Konuşmasının devamında 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesinin ihalesinin geçen hafta yapıldığını da hatırlatan Vali Sonel, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vali Sonel, Covid-19 pandemisiyle mücadele herkese büyük görevler düştüğünü de ifade ederek vatandaşların ev ziyaretlerinden uzak durmaları gerektiğini söyledi.

Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Atila Gürgen ise hastanede 6 tane daha yoğum bakımın hizmete girdiğini belirterek şunları söyledi: “Şu an herhangi bir kapasite artışına yönelik 157 tane hazır yatağımız var Covid hastalarına yönelik. 105 tane mekanik vantilatörümüz var, 25 tane yüksek vakumlu oksijen cihazı temin ettik. Bunun yanında hastanemize kalp merkezi ünvanı kazandırıyoruz. Yoğun bakımımızın bir tanesini ikinci basamak yoğun bakım haline getirdik. Bunu yanında hatta bunun da müjdesini vermiş olayım. Kanser hastalarının vücuttaki yaygınlığını ölçmeye yarayan tomografi cihazının da bugün inşaatına başladık. İnşallah 2-2.5 ay içerisinde hizmet vermesini bekliyoruz.”

Vali Tuncay Sonel, yeni yıl ziyareti programı kapsamında Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini de ziyaret etti. Burada da Başhekim Doç. Dr. Hakan Timur’dan hastane hakkında bilgiler alan Vali Sonel, acil serviste tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Covid-19 İletişim Merkezini Ziyaret Etti

Vali Tuncay Sonel, yeni yıl ziyaretleri kapsamında son olarak Ordu İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve hizmet vermeye başlayan Covid-19 İletişim Merkezini ziyaret etti.

0 452 223 12 88 numaralı telefon ile hizmet vermeye başlayan Covid-19 İletişim Merkezi hakkında Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’ndan bilgi alan Vali Sonel, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan bir çağrıyı da karşılayan Vali Tuncay Sonel, Covid-19 İletişim Merkeziyle ilgili şu değerlendirmelerde bulunarak, “Burada yöre insanımız pozitif olan, temaslı olan, Covid ile ilgili sıkıntısı olan, sorusu olan 0 452 223 12 88 numaralı telefondan Covid-19 İletişim Merkezini arıyor. Onlara bilgi veriliyor, sahip çıkılıyor. Bunlar da vatandaşlarımızı rahatlatıyor. Az önce arayan vatandaşımızın merkezimizdeki arkadaşlarımıza da içten teşekkürü hoşuma gitti. Demek ki faydalı bir iş yapılıyor. Hem böyle diğer birimlerin yükü azalıyor. Biz bu şekilde çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. İnşallah bu tür faaliyetlerle, 19 ilçemizde de tam saha pres yaparak, vatandaşlarımızın da alınan tedbirlere uymasıyla bu Covid-19 illetini hem devletimiz, hem milletimiz olarak birlikte yeneceğiz inşallah” diye konuştu.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ise Covid-19 ile mücadele kapsamında müdürlük bünyesinde kurulan Mobil Doktor Ekibi ve Covid-19 İletişim Merkezi sayesinde hastanelerdeki yükün azaldığını ve pozitif vakaların dolaşmasının da azaldığını söyledi.

“Bizim buradaki amacımız pozitif vaka olan ya da temaslı olan vatandaşımız evinden çıkmadan, bir başkasına hastalığı bulaştırmadan, negatifse bulaş almadan yerinde tanısını tedavisini almak” diyen Kasapoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Çalışanlarımız 0 452 223 12 88 numarasını arayan vatandaşlarımızın çağrısını karşılıyor. Eğer kişinin covide dönük danışacağı, bilgi alacağı konu varsa çözümlüyor. Eğer doktor gereksinimi duyuyorsa burada nöbetçi olan doktor ona yardımcı oluyor. Ya da yerinde tedavi, muayene ve sürüntü test amaçlı gitmesi gerekiyorsa doktora, çağrı merkezindeki arkadaşlar, hastanemizdeki doktorlu mobil ekiplerimize komut veriyorlar. O adrese giden ekipler kişinin tanısına, tedavisine dönük işlem tesis ediyorlar. Böylece eğer kişi gerçekten hastaysa o ekip ya da 112’ye bilgi verip, 112 o hastayı hastaneye götürüyor. Biz böylece kişilerin sahada dolaşmasına, karantinadan çıkmasına engel oluyoruz.”

Covid-19 İletişim Merkezi ziyareti ile birlikte Vali Tuncay Sonel’in yılbaşı ziyaret programı sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ