Ordu Haber – Ordu Ana haber

ÜNYE İLÇESİ GÜRECÜLÜ VE DÖŞEMEDİBİ MAHALLELERİNİN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR

ÜNYE İLÇESİ GÜRECÜLÜ VE DÖŞEMEDİBİ MAHALLELERİNİN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR
  • GENEL
  • 24 Haziran 2021
  • ÜNYE İLÇESİ GÜRECÜLÜ VE DÖŞEMEDİBİ MAHALLELERİNİN İÇME SUYU HATLARI YENİLENİYOR için yorumlar kapalı
  • 60 KEZ OKUNDU

İçme suyu yatırımlarına ara vermeden sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) çalışmalarına Ünye ilçesinde devam ediyor.
Ünye ilçesi Gürecülü ve Döşemedibi Mahallelerinin mevcut içme suyu hatları sık sık arızalandığından su kesintileri meydana gelmekteydi. Kullanım ömrünü tamamlayan içme suyu hatları verimli bir şekilde su iletimi sağlayamıyordu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları sonrasında OSKİ Genel Müdürlüğü Gürecülü ve Döşemedibi Mahallelerinin içme suyu sorunlarını çözecek çalışmalara başladı.
BÖLGEDE YAŞANAN SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR
Sahada çalışmaları yerinde inceleyen OSKİ Genel Müdürü Murat Us şu ifadelere yer verdi. “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda alt altyapı çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Ünye İçme Suyu Arıtma Tesisimizden Gürecülü ve Döşemedibi Mahallelerine içme suyu ileten hatlarda oluşan arızalardan dolayı sık sık su kesintileri meydana gelmekteydi. Bu olumsuzlukların giderilmesi için daha kısa bir güzergah belirleyip proje hazırlayarak 8.000 metre uzunluğundaki isale ve şebeke hatları ile içme suyu deposunun imalatlarına başladık. İçme suyu hatlarının 4.000 metresi ile içme suyu deposunun gövde beton imalatlarını tamamladık. Geriye kalan 4.000 metrelik içme suyu hattı ile deponun eksik imalatları da kısa sürede tamamlayıp bölgedeki su sorunlarının tekrarlanmaması için gerekli tedbirleri almış olacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ