Ordu Haber – Ordu Ana haber

Vali Tuncay Sonel’in Regaib Kandili Mesajı

Vali Tuncay Sonel’in Regaib Kandili Mesajı
  • GÜNDEM
  • 18 Şubat 2021
  • Vali Tuncay Sonel’in Regaib Kandili Mesajı için yorumlar kapalı
  • 69 KEZ OKUNDU

Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, manevi havası çok yüksek, feyzin, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.

İslam âlemi olarak, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili’ni bu gece idrak edecek olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İçinde Regaib, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.

Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı mübarek Regaib Kandili’nde rabbimizden af ve bağışlanma dilerken, gönül dünyamızı kirleten kin, nefret ve haksızlık gibi kötülüklerden sakınalım. Anne-babamıza, yakın çevremize, komşularımıza, yoksullarımıza her zamanki gibi sevgiyle ve iyilikle yaklaşalım. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeyi unutmayalım.

Bu gecenin; feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu duygularla; başta hemşehrilerimiz olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor, üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden ve kötülüklerden korunmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ