Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’da Çöp Kutum Yok Adlı eTwinning Projesi

Ordu’da Çöp Kutum Yok Adlı eTwinning Projesi
  • EĞİTİM
  • 13 Nisan 2021
  • Ordu’da Çöp Kutum Yok Adlı eTwinning Projesi için yorumlar kapalı
  • 66 KEZ OKUNDU

Ordu’da doğal kaynakların korunması, atık miktarını azaltarak çevre kirliliğinin azaltılması, enerji kaynaklarının sınırlı olduğuna dikkat çekilmesi ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için öğrenciler tarafından “Çöp Kutum Yok” eTwinning projesi yürütülmektedir.

Ordu ili Gölköy ilçesi TOKİ Şehit Hikmet Mert İlkokulu 2/A sınıfı öğretmeni İbrahim DURMUŞ tarafından 2020-2021 Eğitim Öğretim döneminde, öğrencileri ile birlikte yürütmekte olduğu proje Türkiye (Ordu, İstanbul, Osmaniye, Kayseri, Kocaeli ve Konya) Azerbaycan ve İspanya olmak üzere yerli ve yabancı birçok öğrenci ortakla birlikte devam etmektedir.

Etkinliğe katılan tüm öğrenciler kullanılmış atık kâğıt, plastik, kumaş, meyve kabukları v.b. birçok atık malzemeleri yeniden değerlendirerek onlardan oyuncak, kitap ayracı, saksı, temizlik sirkesi… gibi birbirinden güzel pek çok ürün tasarlayıp kullandılar.

Öğrenciler severek ve eğlenerek yaptıkları etkinliklerle geri dönüşümün önemini bir kez daha kavradılar. Ayrıca geri dönüşümün aile ve ülke ekonomisine nasıl katkı sağlayacağını çevrelerine de göstererek örnek oldular.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ