Ordu Haber – Ordu Ana haber

ALTINORDU BELEDİYESİ’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

ALTINORDU BELEDİYESİ’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU ONAYLANDI
  • GENEL
  • 08 Nisan 2021
  • ALTINORDU BELEDİYESİ’NİN 2020 YILI FAALİYET RAPORU ONAYLANDI için yorumlar kapalı
  • 143 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi 2021 yılı Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye meclis toplantı salonunda Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen meclis toplantısında Altınordu Belediyesinin 2020 yılı hizmet, yatırım ve çalışmalarını kapsayan idare faaliyet raporu belediye meclisince görüşülerek onaylandı.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören gündeme geçilmeden önce bir açış konuşması gerçekleştirdi. Sözlerine Ordu’nun il oluşunun 100. Yılını kutlayarak başlayan Başkan Tören, Altınordu Belediyesi’nin 24 ayını değerlendirdi.

BÜTÇE 24 AYDA 45 MİLYON TL ARTIYA GEÇTİ

Başkan Tören özellikle Altınordu Belediyesi’nin mali anlamda elde ettiği başarıya dikkat çekti; 2017 yılının son çeyreğinden bu yana açık veren, eksilerde devraldıkları bütçeyi iyileştirdiklerini ve maksimum tasarruf, maksimum yatırım ve maksimum hizmet anlayışını benimseyerek belediye bütçesini 24 aylık dönemde 45 milyon TL artıya geçirdiklerini belirtti.

24 AYDA 100 MİLYON TL BORÇ ÖDEDİ

Göreve geldikleri günden itibaren sıkı para politikası, mali disiplin ile hizmetlerden ödün vermeden kaynakların etkin, ekonomik, verimli ve yerli yerinde kullanımını ön planda tutan çalışmalarla 100 MİLYON TL’nin üzerinde borç ödediklerinin altını çizen Başkan Tören, “Tasarruf yaptık, ancak hizmette tasarruf yapmadık. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Hizmet noktasında asla ve asla tasarruf yapmadık. Tüm imkânlarımızı Altınordu’muz için seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

MALİ BÜTÇE PERFORMANSIMIZ TÜRKİYE ÖLÇEĞİNDE BİR BAŞARIDIR

Mali bütçe performansının Türkiye ölçeğinde bir başarı göstergesi olduğunu hatırlatan Başkan Tören şeffaflık, katılımcılık vurgusu da yaptı.

Tören: “Mali bütçe performansımız yüz üzerinden 98, 5’tir. Bu Türkiye ölçeğinde bir başarıdır. Bu başarının yakalanmasında, Altınordu vizyonumuzun inşasında emeği ve katkısı bulunan Meclis üyelerime, desteklerini daima yanımızda hissettiğimiz Altınordu’muzun güzel insanlarına ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eğitimden sosyal belediyeciliğe, kültürel etkinliklerden çevreye kadar birçok alanda başarılara imza attık, atmaya da devam edeceğiz.

Tek sırrımız var, çalışmak. Güler yüzlü, halkının yanında, şeffaf, katılımcı bir tutumu benimsemek” dedi.

Belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Aşkın Tören konuşmasını şöyle sürdürdü:

BELEDİYEYE 24 AYDA 18 YENİ ARAÇ KAZANDIRILDI

2019 yılında 36 olan Belediye hizmet aracı sayısını, 24 ayda hizmet araçlarında attığımız millileşme adımları sonucu 54’e yükselttik. Araç filomuzu da yüzde 50 artırmış olduk.

YILLARIN ALTYAPI SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLDÜ

Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrimizin adeta çilesine dönüşmüş yılların akut sorunlarına bir bir neşter vurduk.  Bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile 92 mahallemizde değişim ve dönüşümü yaşatan alt ve üst yapı yatırımlarını hayata geçirdik. Yaptığımız çalışmalarla yılların hizmet beklentilerine cevap veriyor, hemşerilerimizin yüzlerini güldürüyoruz. Tasarrufla elde ettiğimiz artı değeri şehrimiz ve hemşerilerimiz için hizmete dönüştürüyoruz. Önümüzdeki yıllar yatırım ve atılım yıllarımız olacak.

PANDEMİ İLE MÜCADELEDE BAŞARI HİKEYELERİNE İMZA ATILDI

Pandemi ile mücadelede gösterdiği olağanüstü performans ile ülkeye örnek olan Altınordu Belediyemiz toplum sağlığının korunması adına verdiği mücadele yanında sosyal belediyecilikte de adeta tarih yazdı. Üretici köylü kadınlardan, öğrencilere, esnaflara, sporculara, eğitimden sağlığa, dolmuşçulardan çay ocağı işletmecilerine, engellilerden yaşlılara, kimsesizlerden ihtiyaç sahiplerine varıncaya kadar şehirdeki her insana dokunan sosyal sorumluluk örneği uygulamaları ile vatandaşların yüreklerini ısıttı.  Altınordu’da hiç kimseyi yalnız bırakmayan, tüm kesimleri kapsayan 15 Milyon TL’lik pandemi tamamlayıcı sosyal destek paketini de devreye alan belediyemiz, toplumsal dayanışmada da örnek oldu.

BU BAŞARI HEPİMİZİN

“Altınordu Belediyesi 24 Ayda Tek 1 Kuruş Dahi Borçlanmadı”

Altınordu Belediyesi’nin 24 ayda hayata geçirdiği proje ve yatırımlar hakkında meclise bilgi veren Başkan Tören, “Bu Başarı Hepimizin” diyerek başta meclis üyeleri olmak üzere tüm belediye çalışanlarına da teşekkür etti.

Tören: “100 Milyon TL geçmiş dönem borcu ödeyen, emekçilerine 1000’er TL ikramiye veren, çalışanlarının aylık ücretlerine yüzde 50’nin üzerinde artış yapan, araç makine parkını yüzde 50 artıran, şehirde değişim ve dönüşümü yaşatan alt ve üst yapı yatırımlarını hayata geçiren, bütün şehir eşit hizmet anlayışı ile 92 mahallesinde yılların hizmet beklentilerine cevap veren, sosyal belediyecilik alanında adeta tarih yazan, Altınordu’da hiç kimseyi yalnız bırakmayan, olağanüstü pandemi sürecinde olağanüstü performansı ile ülkeye örnek olacak çalışmalara imza atan, eğitime ve öğrenciye dev destekler veren, Dereli ’de yaşanan sel afetinden İzmir depremine kadar yardım elini uzatan, Tunceli Ovacık, Siirt Baykan ve Türkmen dağına kadar şefkat ve merhamet köprüleri kurabilen, Altınordu’da dayanışma seferberliği başlatıp tüm kesimleri kapsayan 15 Milyon TL’lik pandemi tamamlayıcı sosyal destek paketini devreye alan Altınordu Belediyesi, TÜM BUNLARI TEK 1 KURUŞ DAHİ BORÇLANMADAN başardı. Bu başarı hepimizin” şeklinde konuştu.

ALTINORDU’YU GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

“Biz günü kurtarmıyoruz, her yönüyle güçlü ve yaşanabilir bir Altınordu için geleceğe eserler bırakıyoruz” diyen Başkan Tören, özellikle yeni dönemin yani 2021 yılı ve sonrasının yatırımlarla şahlanacağını ifade etti.

YENİ DÖNEM VİZYON PROJELERLE TAÇLANACAK

Tören: “Önümüzdeki yeni dönemde Altınordu’ya kazandıracakları vizyon projelerle “Vizyonu Dünya Kenti Altınordu” hedeflerine daha da yaklaşacaklarını söyleyen Başkan Tören:  “Yeni dönemde vizyon belediyeciliği kapsamında şehrimize değer katacak, her kesimden insana dokunacak vizyon projelerimizle çocuk dostu, tarih dostu, kitap dostu, sanat ve kültür dostu, engelli dostu, çevre dostu, rekabet gücü yüksek, yaşanabilir, modern; aynı zamanda turizmde, ticarette tarımda, tarım endüstrisinde teknolojide üreten bir Altınordu, yeşiliyle mavisiyle huzuruyla üretimi ile ışığı sönmeyen bir şehir için ‘Vizyonu Dünya Kenti Altınordu’ hedefimize adım adım ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

KENDİ KENDİNE YETEN ALTINORDU’YU İNŞA EDİYORUZ

Kendi kendine yeten Altınordu’yu inşa etmek için canla başla çalıştıklarını da belirten Başkan Tören “İnsanı korumak için havayı, suyu çevreyi doğayı korumamız, yeni dünyanın kodlarına şehrimizi güçlü bir şekilde hazırlamamız gerekiyor. Şehir ekonomisini güçlü kılmak bölgesel kalkınmayı değişen ve gelişen koşullara göre yeniden tasarlamak zorundayız. Her alanda kendi kendine yeten Altınordu’yu inşa ediyoruz “diye konuştu.

Başkan Tören’in konuşmasından sonra gündeme geçildi.

Meclis tarafından oylanan “Altınordu Belediyesi 2020 yılı idare faaliyet raporu” onaylandı.

Faaliyet raporuyla birlikte Denetim Komisyonu raporunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca meclis başkan vekillikleri ve kâtip üyelikler ve encümen üyelikleriyle birlikte komisyonlara üye seçimleri de gerçekleştirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ