Ordu Haber – Ordu Ana haber

BAŞKAN TÖREN, ÇANAKKALE RUHUYLA AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR ZORLUK YOKTUR

BAŞKAN TÖREN, ÇANAKKALE RUHUYLA AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR ZORLUK YOKTUR
  • GENEL
  • 18 Mart 2021
  • BAŞKAN TÖREN, ÇANAKKALE RUHUYLA AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR ZORLUK YOKTUR için yorumlar kapalı
  • 64 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 18 Mart Şehtileri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çanakkale ruhuyla aşamayacağımız hiçbir güçlük ve zorluk yoktur diyen Başkan Tören mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin kaderini tayin eden, hem şanlı tarihimizin hem de dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan Çanakkale zaferimiz, tarihte eşi olmayan emsalsiz bir kahramanlık destanıdır.

Bu büyük zaferin kazanıldığı 18 Mart günü aynı zamanda vatanımız ve bayrağımız uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve daha sonraki nesillere aktarmak amacıyla “Şehitler Günü” olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Dün “Çanakkale Geçilmez” diyen iradenin mirasçıları olan bizler; bugünde bağımsızlığımız, vatanımız ve bayrağımız için aynı inanç ve kararlılık ile mücadelemizi her alanda sürdürdüğümüzü bütün dünyaya ilan ediyoruz. Ülkemize ve milletimize yönelik her türlü tehdit ve tehlike karşısında Çanakkale ruhuyla kenetlendiğimiz, birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduğumuz takdirde aşamayacağımız hiçbir zorluk ve güçlük yoktur. Tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Aziz Milletimiz, kalbimizin en müstesna yerine konumlandırdığımız kahraman şehitlerimizi asla unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını ve bizlere miras bıraktıkları kutsal emanetleri yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, bizlerin en önemli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ