Ordu Haber – Ordu Ana haber

BÜYÜKŞEHİR YOL SORUNLARINI ÇÖZÜYOR

BÜYÜKŞEHİR YOL SORUNLARINI ÇÖZÜYOR
  • GENEL
  • 13 Eylül 2021
  • BÜYÜKŞEHİR YOL SORUNLARINI ÇÖZÜYOR için yorumlar kapalı
  • 40 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kumru ilçesini Akkuş, Ünye ve Fatsa ilçelerine bağlayan birçok güzergahı asfalt ve beton yol ile buluşturuyor. Çalışmalar tamamlandığında, ilçeler arasında bağlantı sağlayan güzergahlarda, standardı yüksek, konforlu bir ulaşım sağlanacak.

Ordu’da başlatılan asfalt ve beton yol seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalarda, mahalle ve grup yollarındaki asfalt seferberliğine ek olarak, arazi ve iklim şartlarına göre beton yol çalışmalarına da ağırlık veriyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince devam eden çalışmalarda, güzergahlar belirli bir program dâhilinde konforlu bir yapıya kavuşturulurken, vatandaşlara standardı yüksek ulaşımın kapıları açılıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinden, komşu ilçelere bağlantı sağlayan, mahalle ve grup yollarının iyileştirilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

KUMRU’YU FATSA’YA BAĞLAYAN GÜZERGAH BETON YOLA KAVUŞUYOR

Kumru ilçesinin mahalle ve grup yollarının sorunlarını bir bir çözdüklerini belirten Başkan Güler, “İlçemize bağlı, Yalnızdam, Güneycik mahalleleri ile Fatsa ilçemize bağlı Beyceli mahallesine bağlantı sağlayan grup yolunda başlattığımız beton yolda finale yaklaşıyoruz. Toplam uzunluğu 4 kilometre olan güzergâhta, 3200 metrelik kısmı geride bıraktık. Kalan 800 metredeki çalışmalarımız ise aralıksız sürüyor” dedi.

AKKUŞ VE ÜNYE’YE BAĞLANAN YOL ASFALTA KAVUŞTU

İlçede tamamlanan güzergahlara da değinen Başkan Güler, “Kumru ilçemize bağlı Divanitürk mahallesi ile Ünye ilçemize bağlı Dereköy mahallesi ve Akkuş ilçemize bağlı Kızılelma mahallesine bağlanan 2.5 kilometrelik güzergahta emülsiyon asfalt çalışmasını tamamladık. Kumru merkez Elikçeli Mahallesi’ni de bir kilometre emülsiyon asfalta kavuşturduk” diye konuştu.

MEVCUT YOLLAR KORUMA ALTINA ALINIYOR

Mevcut yolların korunması için de çalışmaların sürdüğüne değinen Başkan Güler, Kumru ilçemize bağlı Eskiçokdeğirmen mahallesi ve Ünye ilçemize bağlı Tekkiraz mahallesine bağlantı sağlayan yola 8 metre uzunluğunda 2×2 ebatında bakslar yerleştirdik. Her yağmur yağdığında yolun altından geçen dere büzlerin yetersizliği nedeniyle taşmaktaydı. Yol zarar görmekteydi. Yaptığımız çalışmayla birlikte artık böyle bir problem yaşanmayacak” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ