Ordu Haber – Ordu Ana haber

Demokrat Parti’den Ordu’da Gövde Gösterisi

Demokrat Parti’den Ordu’da Gövde Gösterisi
  • SİYASET
  • 01 Nisan 2021
  • Demokrat Parti’den Ordu’da Gövde Gösterisi için yorumlar kapalı
  • 153 KEZ OKUNDU

Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un MHP’den ihraç edilmesinden sonra Demokrat Parti saflarına katılması Demokrat Parti’ye hem Ordu’da hem de ülke genelinde yeni bir hareket kazandırdı. Bu hareketlilik Ordu’da da Demokrat Parti’nin yeniden yapılanmasını sağladı. Zira Ordu Altınordu İlçe Başkanlığı kongresi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve bazı Demokrat Parti İl Başkanlarının da katılımıyla yapıldı.

DP Altınordu İlçe Kongresinde partililere hitap eden Genel Başkan Gültekin Uysal 1946 ruhunun yeniden canlanacağını ve Demokrat Parti’nin hizmetlerine kaldığı yerden devam edeceğini söyledi. Adnan Menderes ile başlayan ve Süleyman Demirel ile devam eden hizmet aşkını yeni kadrolarla ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm bireyleriyle tekrar başlatacaklarını ifade eden Uysal 2023 seçimlerinde hedeflerinin iktidar olduğuna belirtti.

Kongrede konuşan DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Demokrat Parti’ye gönül vermiş ve eski yıllarda Ordu’da Demokrat Parti bayrağını dalgalandırmış herkesi yeniden Demokrat Parti çatısı altında toplanmaya davet etti.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde mevcut Başkan Ertuğrul Koç tek aday olarak sandıkta güven tazeledi.

Kongreye eski Bakanlardan Muhammet Kelleci, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Uyanık ve Bülent Şahinalp, MYK Üyesi Sinan Genç, GİK Üyeleri Adnan Tufan, Cahit Karakuş, Erdem Demirdağ ve Ali Akar, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Abdürrahim Özyurt, Demokrat Parti Edirne, Samsun, Rize, Gümüşhane ve Afyon il başkanları da katıldılar.Haber ve Fotoğraflar: Cevahir TOPALOĞLU

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ