Ordu Haber – Ordu Ana haber

Ordu’yu Meclis’te kimler temsil edecek. İşte O Listeler.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Milletvekili Genel seçimleri için geriye sayım devam ediyor.

Ordu’yu Meclis’te kimler temsil edecek.  İşte O Listeler.

 

AK Parti’de 7 bini aşan aday adayı sayısı parti genel merkez yöneticileri ve milletvekilleriyle birlikte 2 bin 100’e indirildi. Üst komisyon 2 bin 100 kişilik listeyi analiz ettikten sonra raporunu Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’a sundu. ERDOĞAN üst kurul tarafından hazırlanan analiz raporlarını Başbakan Binali TILDIRIM ile birlikte değerlendirmeyi sürdürüyor. Zira son şekli verilecek liste bugün saat 17’de Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

AK Parti’de ERDOĞAN’ın mevcut milletvekillerinin 3’te 1’ini elediği gelen haberler arasında.

Ordu’da da heyecanlı bekleyiş sürüyor. Mevcut milletvekillerinin uyanı sıra eski milletvekillerinin taraftarları da kulaklarını Ankara’dan gelecek sese verdiler. Diğer milletvekili aday adayları ise sakin bir bekleyiş içindeler. Zira onlar milletvekili listesinin tamamen yenileneceğini ümit ediyorlar.

Peki, AK Parti’nin Ordu’daki listesinde kimler var. AK Parti Genel merkezi liste konusunda yine ser veriyor sır vermiyor. Gerçek listeyi görebilmek için listelerin YSK’ya gidiş saatini beklemek gerekiyor.

Bildiğiniz gibi Milliyetçi Hareket Partisi’nde Ordu Milletvekili aday listesi Perşembe gecesi açıklanmıştı. MHP’de Ordu 1. Sıra Milletvekili Adayı Cemal ENGİNYURT.

Dün akşam saatlerinde kulislere düşen haberde İYİ Parti’nin de listesinin kesinleştiği ve 1. Sıra adayının eski milletvekili Dr. Yener YILDIRIM olduğu bilgisi geldi. Listede İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Av. Tevfik KARABULUT’un bulunmaması tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Yine eski milletvekillerinden Av. Rıdvan YALÇIN da listede kendisine yer bulamadı. Hele listede Yener YILDIRIM dışında tanınan bilinen isimlerin yer almamış olması İYİ Parti’den beklentileri olanların tam bir hayal kırıklığı yaşattı. Bu durum İYİ Parti’de kopmaların yaşanmasına neden olabilecek bir sonuç olarak değerlendiriliyor. Daha şimdiden listeyi beğenmeyen İYİ Partililer yönlerini yeniden MHP’ye ve AK Parti’ye çevirmeye başladılar.

Cumhuriyet Halk Parti’sin de ise beklenen bir liste ortaya çıktı. Sıralama Seyit TORUN, Dr. Mustafa ADIGÜZEL ve Av. Atilla ŞAHİN şeklinde devam etti.

Ortaya çıkan tabloyu değerlendiren siyaset bilimciler bu durumda Ordu’da Milletvekili dağılımını elbette ki henüz netleşmeyen AK Parti listesinin belirleyeceğini, ilk olasılığın 4(AK Parti)-1(MHP)-1(CHP) şeklinde olacağını ifade ediyorlar. 5(AK Parti)-1(CHP) sonucunun da uzak bir ihtimal olsa da gerçekleşme şansının bulunduğu belirtiliyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ