Ordu Haber – Ordu Ana haber

Vali Sonel, Bugün de Aybastı İlçesindeydi

Vali Sonel, Bugün de Aybastı İlçesindeydi
  • GÜNDEM
  • 30 Nisan 2021
  • Vali Sonel, Bugün de Aybastı İlçesindeydi için yorumlar kapalı
  • 85 KEZ OKUNDU
Ordu’da göreve başladığı günden 19 içlerimizi de ihmal etmeyen Vali Tuncay Sonel, bugün de Aybastı ilçesindeydi.
Kaymakamlığı Ziyaret Etti
Aybastı ilçe ziyaret programına, Kaymakamlığı ziyaret ederek başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık binası önünde Aybastı Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Polat, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Fevzi Okul, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu tarafından karşılandı.
Vali Tuncay Sonel, Kaymakamlık Makamına geçerek, Kaymakam Muhammet Şükrü Pekpak’tan ilçenin genel durumu, sorunları, ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.
İlçede kadınların el emeği ürünlerin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Kaymakam Muhammet Şükrü Pekpak, “Halk Eğitimi Merkezimizde 34 kadınımıza örgü bebek kursu verildi. Bu kurslarda örgü bebek yapımını öğrenen kadınlarımız aile bütçelerine katkıda bulunmaya başladılar. Geçmişte Aybastı ilçemizde 700’e yakın halı dokuma tezgahı varmış. Günümüzde yok olmayla karşı karşıya kalan halı dokumacılığını tekrar canlandırmak istiyoruz. Bunun için de Halk Eğitimi Merkezimizde halı dokumacılığı kursu açtık. İlçemizde halı dokumacılığını tekrar yaygınlaştırmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.
İlçede Kadınlar Kooperatifi kurulmasını isteyen Vali Tuncay Sonel, “Aybastı denilince herkesin aklına eşi benzeri olmayan güzellikteki Perşembe Yaylası ve Menderesleri gelmekte. Aybastı, turizm potansiyeli yüksek bir ilçemiz. Onun için Aybastı ilçemize gereken desteği vereceğiz” diye konuştu.
Vali Tuncay Sonel, Hükümet Konağı içerisinde yer alan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nı da gezerek, görevli personellere işlerinde başarı diledi.
Vali Tuncay Sonel, Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından otobüsten dönüştürülen Gezici Kütüphane Kafe’yi de gezerek, incelemede bulundu.
Belediyeyi Ziyaret Etti
Vali Sonel, Aybastı Belediyesini de ziyaret ederek, belediye hizmetleri, yatırımlar, projeler ve ihtiyaçlar hakkında Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’dan bilgi aldı.
Aybastı’nın 61 yıllık ilçe olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Beytullah Gençtan, “İlçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan TOKİ Konutları, İmam Hatip Lisesi binası, sizlerin de desteğiyle ilçemize kazandırıldı. İlçemizde işsizliğe büyük çare olacak Tekstilkent projemize DOKA’dan destek verdiniz. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasından dolayı vermiş olduğunuz desteklere ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum. 70-80yıllık su sorunumuz OSKİ’nin yapmış olduğu ihale ile birlikte çözülüyor. Doğalgazı ilçemizde kullanmak istiyoruz. Çevre yolu ihtiyacımız var. Çevre yolu için kamulaştırma çalışmaları %80 düzeyinde bitti. Perşembe Yaylamızda imar sorunumuz var. Sağlık Mahallemizde yaşanan afetten kaynaklanan bazı sıkıntılarımız var. İlçemizde ihtiyaç duyulan Küçük Sanayi Sitesi, Kültür Sarayı yapımı konularında da sizlerden yardım ve destek bekliyoruz” diye konuştu.
Diğer ilçelerde olduğu gibi Aybastı ilçesine de yapılan hizmetlere ve yatırımlara destek olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Vali Tuncay Sonel, “Aybastı ilçemiz, tarihi özelliğe ve öneme sahip bir ilçemiz. Perşembe Yaylamız, bizler için bir nimettir. Hep birlikte orayı korumalıyız. Ayrıca, atıl kalan köy okullarını çürümeye terk etmeyip, mutlaka değerlendirmeliyiz. O okulları kurs merkezi haline getirebilir. Bir Kültürevi haline dönüştürebiliriz. Yöre sakinlerinin kullanabileceği bir düğün salonu gibi sosyal tesis haline getirebiliriz. Her ilçemizde, kadınlarımızın el emeği ürünlerini değerlendirmek için Kadınlar Kooperatifi kurmalıyız. Üretilen ürünlerin pazarlama sorunu olmayacak. Kadınlarımız üretecekler, kazanacaklar ve mutlu olacaklar. Bu konuda yerel yöneticilerimiz çaba sarf etmeliler. Destek ve yardımcı olmak bizden, kooperatifi kurmak sizden” şeklinde konuştu.
Adliyeyi Ziyaret Etti
Aybastı Adliyesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adliyede görev yapan Savcı ve Hakimlerle bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sordu.
Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adliyede görev yapan Savcı ve Hakimlerle bir süre sohbet eden Vali Tuncay Sonel, Adliyedeki birimleri de gezerek, bürolarda görev yapan personellere kolaylıklar ve başarı dileğinde bulundu.
Emniyet ve Jandarmayı Ziyaret Etti
İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Polat ile İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Fevzi Okul’dan ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı.
Vali Sonel,  İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu, görevlerinde başarı dileğinde bulundu.
Esnafları Ziyaret Etti
Aybastı’da esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnaflarla bir süre sohbet ederek, hem esnafların hem de sokaktaki vatandaşların hatırlarını sordu, esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Fatih Ebrem adlı bir esnafın Adana Demirspor forması isteğini ise geri çevirmeyerek, yerine getirme sözünü verdi.
Bazı esnaflardan çeşitli gıda ürünleri satın alan Vali Sonel, satın aldığı gıda ürünlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve çocuklara dağıttı.
Aybastı Devlet Hastanesini Ziyaret Etti
İlçe ziyaret programı kapsamında Aybastı Devlet Hastanesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Hastane Başhekimi Yasin Doğan’dan hastanenin genel durumu ve Koronavirüs mücadelesi hakkında bilgi aldı.
Hastane Başhekimi Yasin Doğan, hastanede görev yapan doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarına gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, acil serviste tedavi gören hastalara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Aile Ziyaretinde Bulundu
İlçe ziyaretleri kapsamında engelli ve şehit ailelerini de unutmayan Vali Tuncay Sonel, İlçenin Esenli mahallesinde yaşayan Şehit Adem Pandik’in ailesine de ziyarette bulunarak, hal ve hatırlarını sordu. Şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarının mesajını verdi.
İlçenin Fatih mahallesinde yaşayan engeli olan Abdullah Özer’i de evinde ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, hal ve hatırını sordu. Bir süre Abdullah Özer ve ailesiyle sohbette bulunan Vali Sonel, bir isteği olup, olmadığını sordu.
Vali Tuncay Sonel, aile ziyaretlerinin ardından Aybastı ilçesindeki programını tamamlayarak il merkezine döndü.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ