Ordu Haber – Ordu Ana haber

VALİ TUNCAY SONEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ TUNCAY SONEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
  • GÜNDEM
  • 09 Ocak 2021
  • VALİ TUNCAY SONEL’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI için yorumlar kapalı
  • 59 KEZ OKUNDU

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı Kanun ile yürürlüğe giren ve basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutluyoruz.
Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik; dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmeleri anında kamuoyuna aktararak, halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.
Her mesleğin kendine göre bir zorluğu, saygınlığı ve uyması gereken meslek ilkeleri vardır. Eğer toplumdaki her birey icra ettiği mesleğin getirdiği ilkelere ve kurallara uymak için gerekli hassasiyeti gösterir ve toplumun menfaatlerini gözetirse, alınan verim de en üst seviyede olacaktır. Nitekim, kişi hak ve hürriyetlerini, demokratik değerleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki kuralları göz ardı etmeden görevini hakkıyla yerine getiren basın mensuplarımız sayesinde demokrasi kültürümüz her geçen gün gelişmekte, farklı görüş ve düşüncelere olan saygı giderek artmaktadır.
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız, doğru, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak halka aktarmak, basının başlıca görevi; doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Bu nedenle toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi yolunda önemli bir görevi ifa eden basın mensuplarının çalışma koşullarını kolaylaştırmak hepimizin görevidir.
Bu düşüncelerle, kamuoyuna haber ve bilgi akışını sağlamak için, gece gündüz demeden görevini sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde zor şartlar altında başarıyla yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutluyor, sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ